Před samotným začátkem večerních a nočních prohlídek zámku i kostela 30. července vás na romantickou strunu naladí komorní koncert s klarinetistkou Eliškou Brožkovou Pospíšilovou a klavíristou Martinem Levickým. Hlavní část koncertu se uskuteční v reprezentačním sále zámku a na konec duo vystoupí i na balkóně nad vstupním vchodem. V sále uslyšíte tyto skladby těchto autorů:  J. K. Vaňhal – Sonáta B-dur, M.Ravel – Sonatine, I.Stravinský – Tři kusy, J. Brahms – Sonáta č.2 Es-dur op.120 a na balkónu tyto skladby: G. Fauré – Sicilianne op.78, J. Massenet – Meditation from Thais.

 

Medailonky interpretů

 

MgA. Eliška Brožková Pospíšilová DiS.

Vzdělání: Pražská konzervatoř , Akademie múzických umění v Praze. Umělecká činnost ve hře na klarinet: Již v začátcích své umělecké dráhy se umístila na 1. místě celostátního kola soutěže Základních uměleckých škol v kategorii klarinet, na 1. místě celostátního kola ZUŠ v klarinetovém kvartetu, na Duškově soutěži – 1. a 2. cena.

Je držitelkou 2. ceny Concertina Praga, 1. ceny na mezinárodní soutěži „K. Ditters a hudební klasicismus“. Získala 2. cenu na mezinárodní soutěži „Anglo-Czechoslovak trust“ v Londýně  , Young Artist Competition ICA“ Tokio. Sólová hra a hra v orchestru: Spolupracovala s orchestry při zahraničních turné ve Švédsku, Velké Británii, Francii a Německu.

Jako klarinetistka absolvovala turné „Rock Meets Classic“ s  rockovými hvězdami L. Grammem, B. Kimballem a  D.  Mc  Caffertym.Sólově vystoupila v Royald festival hall a St. Andrews church v Londýně Byla sólo klarinetistkou Lewron Orchestra v mezinárodním multimediálním hudebním projektu „Olza“ L. Wronky, jako sólistka vystoupila s  Filharmonií B.  Martinů na festivalu „Talentinum“, atp. Ráda se podílí i  na  aktivitách komorních těles (smyčcové kvarteto a v různě složených triích) .

Je zakládající členkou tria Emida spolu se sopranistkou Miroslavou Časarovou a klavíristou Danielem Wiesnerem. Vystupovala např. se sopranistkou M. Mátlovou, klavíristy, např. s I. Černou,  M. Sekerou, M. Levickým, M. Arendarikem, M. Šedivým atd.  Hostovala ve známém dechovém souboru Pražští muzikanti. Z nahrávek pro  Český rozhlas lze uvést např. její spolupráci v projektu Říhova klarinetová škola nebo nahrání díla 4 skladby pro klarinet a klavír od Karla Reinera. Je též nadšenou interpretkou soudobé hudby např. premiéra skladby Z temnoty světlo Jana Fily  na Dnech soudobé hudby 2018 v Praze. Hostovala v  Severočeské filharmonii Teplice.

Pedagogická činnost: Gymnázium Opatov, Praha – profesorka hudební výchovy na prestižním pražském gymnáziu, Umělecké studio Praha – Vršovice – výuka hry na klarinet a zobcovou flétnu,Zuš Pro Arte Viva s.r.o-výuka hry na klarinet a zobcovou flétnu, Konzultace a příprava studentů k příjímacím zkouškám na střední a vysoké školy uměleckého směru – hra na klarinet, hudební nauka.–Soukromé lekce: hra na zobcovou flétnu, hra na klarinet, hudební nauka.

 

Martin Levický

Již v dětských letech dosáhl vítězství v národních i mezinárodních klavírních soutěžích – Amadeus Brno, Prague Junior note, Virtuosi per musica di pianoforte v Ústí nad Labem, kde získal i titul absolutního vítěze. Později přidal úspěchy např. vítězstvím v mezinárodní smetanovské soutěži v Plzni či cenou za nejlepší provedení skladby Arnolda Schönberga na hudebním festivalu Prag – Wien – Budapest v Rakousku v roce 2003. V roce 2005 zvítězil v mezinárodním konkursu o stipendium firmy Yamaha. V roce 2007 získal první cenu na soutěži Bohuslava Martinů v Praze. Poté získal 3.cenu na soutěži Leoše Janáčka v Brně (2008). Velkého úspěchu dosáhl nedávným vítězstvím na soutěži J. N. Hummela v Bratislavě (2011).

Již jako dvanáctiletý vystoupil s orchestrem pražských filharmoniků pod taktovkou Gaetana Delogu na slavnostním novoročním koncertu ve Španělském sále Pražského hradu. Sólově vystoupil s orchestrem Slovenské filharmonie, Filharmonie Brno, Virtuosi di Praga, Solisti di Praga, Bacau filharmonie, Orchestr Plzeňského divadla, Moravská filharmonie Olomouc a další. Spolupracoval s dirigenty jako jsou Peter Altrichter, Petr Vronský, František Vajnar, Rastislav Štúr, Emmanuel Siffert, Přes mladý věk již uskutečnil mnoho významných koncertních vystoupení. Provedl dva recitaly na festivalu Beethoven fest v Bonnu. Účinkoval v cyklu koncertů „Musikerlebnis Mitteleuropa“ ve Vídni a v Krakově. Koncertoval také v USA v Sewanee, kam byl v roce 2002 pozván na dvouměsíční studijní pobyt a v japonském Kjótó při světovém setkání mladých umělců (2006). Významná byla vystoupení ve španělském Santanderu spolu s violoncellistou světového významu Fransem Helmersonem (2005). Doprovázel též legendu, houslistu Josefa Suka při koncertu na zámku Štiřín. V roce 2009 byl vybrán na koncertní turné „Masters on Tour“, v rámci kterého vystoupil například v Rachmaninově sále Moskevské konzervatoře. Sólově účinkoval i na Bratislavských hudebních slavnostech.

 

Kategorie: Nezařazené