IV. trasa

 

Jak prohlídky probíhají…

Prohlídková trasa vede částí zámku, kde zahrnuje několik vybraných místností I. okruhu, poté přes spojovací zděnou chodbu přechází do kostela Povýšení sv. Kříže. Zde prohlídka trvá asi 30 minut a také zde i končí. Celá prohlídka trvá přibližně hodinu a je vedena pouze s průvodcem. V zámecké části jsou to průvodkyně ze zámku a v oratoři kostela skupinu přebírá průvodce z kostela. V jedné skupině návštěvníků může být maximálně 20 osob. Trasa není, s ohledem na přechod do kostela, přístupná pro vozíčky. Zámecké expozice v rámci prohlídek není možné fotit ani natáčet. Objemné předměty i kabáty doporučujeme si odložit v šatně, úschova je bezplatná.

 

 

Co zde můžete vidět…

V průběhu speciální trasy návštěvníci projdou mimo jiné místnostmi spojenými anfiládou, podívají se také například do Reprezentačního sálu a po prohlídce Jídelny, kde je ukázka dobového stolování  včetně exponátů vídeňského a míšeňského porcelánu, projdou zděnou chodbou do oratoře kostela. Odtud pak pokračuje prohlídka kostela. Návštěvníky určitě zaujme poutavé vyprávění o historii kostela a nedávno objevené středověké fresky.

dsc_0031dsc_0042

 

Návštěvní doba speciální trasy

Termíny a časy prohlídek jsou stanoveny vždy na daný kalendářní rok dle harmonogramu aktualizovaného zde na webových stránkách zámku.

Aktuální termíny na daný kalendářní rok a vstupné najdete v části INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY.