IV. trasa

 

Jak prohlídky probíhají…

Prohlídková trasa vede částí zámku, kde zahrnuje 7 komnat I. okruhu, poté přes spojovací zděnou chodbu přechází do kostela Povýšení sv. Kříže. Zde prohlídka trvá asi 30 minut a také zde i končí. Celá prohlídka trvá přibližně 55 minut a je vedena pouze s průvodcem. V zámecké části jsou to průvodkyně ze zámku a v oratoři kostela skupinu přebírá průvodce z kostela. V jedné skupině návštěvníků může být maximálně 20 osob. Trasa není, s ohledem na přechod do kostela, přístupná pro vozíčky. Účast asistenčních psů při prohlídkách je nutno předem dohodnout s provozovatelem. Zámecké expozice v rámci prohlídek není možné fotit ani natáčet. Objemné předměty i kabáty doporučujeme si odložit v šatně, úschova je bezplatná.

1033-kostel-pskpatrik-a-brana-fary dsc_0054 dsc_0047

 

Co, kdy a za kolik zde můžete vidět…

V průběhu speciální trasy návštěvníci projdou předsálím, podívají se do Malé pracovny hraběte, pokračují prohlídkou Reprezentačního sálu, Dámského salonu a budoáru, nakouknou do Růžového salonku a po prohlídce Jídelny, kde je ukázka dobového stolování  včetně exponátů vídeňského a míšeňského porcelánu, projdou zděnou chodbou do oratoře kostela. Odtud pak pokračuje prohlídka kostela. Návštěvníky určitě zaujme poutavé vyprávění o historii kostela a nedávno objevené středověké fresky.

dsc_0031 dsc_0042

Návštěvní doba speciální trasy

Termíny a časy prohlídek jsou stanoveny vždy na daný kalendářní rok a konají se při  zvláštních příležitostech nebo v rámci významných dnů  dle harmonogramu aktualizovaného na webových stránkách zámku. Zahajování  prohlídek obvykle probíhá v hodinových intervalech. Prohlídka je s výkladem a trvá cca 55 minut.

Aktuální termíny pro rok 2021 a vstupné najdete v části INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY.