Nostalgické jízdy městem aneb poznáváme Karvinou v historickém kočáře taženém koňským spřežením – tuto jedinečnou službu v celém regionu provozujeme již od roku 2007!

Obzvláště romantici ocení jízdu kočárem taženém nádherným koňským spřežením. Pohodlně se tedy usaďte a zaposlouchejte se do klapotu kopyt. Nostalgická projížďka historickým jádrem města vás přenese do starých dobrých časů…

Přejeme vám kouzelné zážitky!

 

841-kocarkone-v-parku 836-zamek-frystat-kocarkone

Jízdy kočárem probíhají během letních prázdnin. Konkrétní termíny na daný rok jsou vypsány níže. Jízdy se nekonají pouze za velmi špatného počasí. Stanoviště je na Masarykově náměstí ve Fryštátě, před zámkem. Trasa vede historickým jádrem a z větší části zámeckým parkem (park B. Němcové).

Ceny stanovené podle kalendáře pravidelných jízd:
400 Kč – cca 1 hodina/kočár
200 Kč – cca ½ hodiny/kočár

 

karvina_bz_kocar_182 karvina_bz_kocar_171

Kalendář jízd pro rok 2025 bude upřesněn na jaře 2025.

 

Kalendář jízd v roce 2024:

Kočár jezdí celé prázdniny, tj. od 28. 6. do 30. 8., každý pátek, , od 15:00 do 18:00 h.

PRO VELKÝ ZÁJEM DOPORUČUJEME, JAKO KAŽDÝ ROK, REZERVOVAT DANÝ TERMÍN A ČAS. REZERVACE SE PŘIJÍMAJÍ OD KVĚTNA.  Jízdy lze objednat na půl hodiny nebo celou hodinu.

Jízdy rezervujte na pokladně zámku, kde obdržíte aktuální informace. Rezervace je bezplatná, je pouze nutné na místě vyplnit závaznou objednávku. Na základě zkušeností z minulých let budeme vyžadovat, abyste telefonicky rezervaci potvrdili ještě v den jízdy, a to nejpozději do 12:00 hodin, v opačné případě se má za to, že rezervace nebyla potvrzena a tudíž ze strany klienta není o tuto službu zájem. Kočár bude pak k dispozici dalšímu zájemci. Zároveň si Vás dovolujeme požádat a apelovat na vaši ohleduplnost, abyste kdykoliv, když už budete vědět, že rezervovanou službu nevyužijete, tuto skutečnost co nejdříve nahlásili, aby tak mohla být uvolněná jízda včas nabídnuta dalšímu zájemci. O případných změnách se dozvíte na pokladně zámku, příp. vás budeme sami informovat.

Pokud nemáte rezervaci, nezoufejte, občas se stane, že někdo rezervaci zruší. A to je šance pro vás. Doporučujeme se informovat přímo na pokladně zámku. Také se můžete rovnou nahlásit jako náhradník, a pokud bude jízda uvolněná, bude vás zámek kontaktovat.

Kontakt pro rezervaci:

pokladna zámku Fryštát, Masarykovo nám. 1, tel.:+420 596 387 340.

Otevřeno je od úterý do neděle, od 10:00 do 17:00 h.