Prohlídky s tajemnou postavou

VI. trasa

Jak prohlídky probíhají…

Tato prohlídková trasa vede stejně jako I. trasa hlavní budovou zámku Fryštát a zahrnuje 18 zámeckých komnat. Specifikem této prohlídky je, že je vedena kostýmovanou průvodkyní formou vyprávění o životních osudech hraběnky Marie Louisy von Wallersee-Larischové. Stačí si rezervovat termín a čas na www.otevrte13komnatu.cz nebo i přímo na zámku. Po zakoupení vstupenky obdržíte hrací kartu, a pokud ho ještě nemáte, i cestovatelský pas. Při prohlídce s hraběnkou vyluštěte hádanku a získáte do cestovatelského pasu klíč, jeden ze sedmi, k tomu, abyste mohli otevřít 13. komnatu, třeba u nás na zámku. Do třinácté komnaty jinak nemáte šanci vstoupit. A ta karvinská se na vás moc těší. Tak hezkou zábavu!

O projektu

Do projektu 13. komnaty je zapojeno celkem 10 památkových objektů. Po návštěvě každého hradu či zámku a vyluštění hádanky dostane účastník klíč. Po nasbírání 7 klíčů se dostane do jedné zvolené 13. komnaty a po nasbírání všech 10 klíčů můžete navštívit komnaty na všech objektech. Co vás tam čeká? To je tajemství, ale přece jenom můžeme něco prozradit. Čeká vás pasování, volba dobra, či zla a v naší komnatě taky tvorba tajemného předmětu.

V jedné skupině návštěvníků může být maximálně 20 osob. Dětem do 10 let je povolen vstup pouze s dospělým. Prohlídky osobami na invalidních vozících je nutné ohlásit předem pro zajištění schodišťové plošiny a asistence personálu zámku. Účast asistenčních psů při prohlídkách je nutno předem dohodnout s provozovatelem.

Zámecké expozice v rámci prohlídek není možné fotit ani natáčet. Objemné předměty i kabáty doporučujeme si odložit v šatně, úschova je bezplatná. Prohlídky jsou pouze v českém jazyce.

 

1302-zamek-frystat-komnata

 

Co, kdy a za kolik zde můžete vidět…

Víte, k čemu došlo při mayerlingské tragédii a jakou má souvislost s korunním princem Rudolfem? Nechte se vést a vnést do tajemství hraběnky Marie Louisy von Wallersee – Larischové. Zažijte prohlídky šesti smysly. Nasbírejte sedm klíčů a můžete otevřít tajemnou komnatu. Zvolte si stranu dobra, či zla.

Za svůj osud si v jádru můžeme sami. Marie Louisa Wallersee – Larischová, neteř císařovny Sisi, nebyla zrovna příkladem ctnosti. Libovala si v pletichářských intrikách. Všemi prostředky se chtěla stát nepostradatelnou u dvora a především pro svou nekriticky milovanou tetu, až se stala osobou nežádoucí. Hluboký pád z dvorní dámy nejkrásnější císařovny, která kdy vládla nad Českým královstvím, až po zavržení všemi včetně manžela znamenal to, že nakonec skončila bez střechy nad hlavou, mezi bezdomovci. To vše se váže k proslulé mayerlingské tragédii. Nyní se hraběnka vrací zpět na místo, odkud pocházel její „nemilovaný“ manžel a svěří vám mnohá ze svých tajemství a taky se bude snažit ospravedlnit své činy. Přijďte, poslechněte si poutavé vyprávění a suďte.

 

1306-zamek-frystat-komnata

 

Otevírací doba VI. trasy v hlavní sezoně od 1. dubna do 31. října – podle termínů uvedených v rezervačním systému na webu „otevrte13komnatu“.

 

Vstupné pro VI. trasu

základní vstupné (dospělí) 80,- Kč
snížené vstupné (senioři) 60,- Kč
snížené vstupné (děti do 15 let, studenti, držitelé průkazu ZTP, ZTP/P) 50,- Kč
rodinné vstupné (2 dospělí a děti do 15 let) 140,- Kč
děti do 6 let  zdarma

motto_bile1