Prožijte svůj „den snů“ jako v pohádce na zámku Fryštát.

Jeden z nejkrásnějších a nejdůležitějších okamžiků Vašeho života můžete prožít ve stylovém prostředí zámku Fryštát, který je nazýván empírovou perlou regionu. Důstojné prostory této kulturní památky a kouzlo tajemství z dob minulých navodí atmosféru jedinečnosti a slavnostní obřad se tak natrvalo zapíše do paměti všech účastníků. Slavnostní slib, výměna prstýnků za zvuku klasické komorní hudby, novomanželské polibky a perlivý přípitek na závěr jsou krásné okamžiky, které je potřeba zvěčnit a záleží jen na vás, která místa v rozlehlém zámeckém parku k nim rovněž využijete. Jedinečnost této chvíle podtrhne zvuk fanfár, který dodá tomuto slavnostnímu aktu punc luxusu.

Začněte společnou cestu životem v místech, kde strávili krásné chvíle zástupci šlechtických rodů od nejstarších časů a která navštívili ti nejvýznamnější hosté své doby jako např. korunní princ Rudolf, následník trůnu arcivévoda Ferdinand d´Este, německý císař Vilém II. nebo bulharský car Ferdinand.

Zámek Fryštát je svou romantickou scenérií a překrásným parkem důstojným prostředím a tou pravou volbou pro Váš „Velký den“. Kromě vhodné polohy a velmi dobré dostupnosti zaručuje nabídku kvalitních služeb. Svatební obřad zde lze konat každou první sobotu v měsíci, výjimkou je duben, kdy až druhou sobotu.

 

 

Proč svatba právě na zámku?

Zámecký svatební balíček s nabídkou zážitkových aktivit v rámci klasických svatebních obřadů.

 • Hlavním důvodem pro výběr zámeckých obřadů na fryštátském zámku je nesporně atraktivita tohoto místa, jeho historická hodnota, kouzelné, téměř pohádkové, prostředí, krásný zámecký areál s parkem zasazený do historického jádra města. Kouzlo atmosféry je stejné jak v létě, tak v zimě.
 • Tradiční svatební obřady probíhají v reprezentačním sále zámku, do kterého vstupují svatebčané po zámeckém schodišti a procházejí několika původními prostory. Komnaty zámku, korunované noblesním obřadním sálem, tvoří úchvatnou kulisu, při které se nejedna nevěsta cítí jako princezna z pohádky. Historický mobiliář a honosné lustry, ozařující místnosti, poskytují jedinečnou atmosféru výjimečného okamžiku.
 • Součástí každého svatebního obřadu je slavnostní fanfára z balkonu nad hlavním vstupem do zámku. Trio hudebníků doprovází svatebčany při vstupu do zámku a poté, když svatební průvod a již oddaný svatební pár vycházejí ze zámku.
 • Mezi základní doprovodné služby patří živá hudba v průběhu celého svatebního obřadu. Komorní umělecké těleso na požádání přednese v kvalitním podání klasické skladby dle Vašeho výběru. Hudební složka je vhodně zasazena do atmosféry zámeckých prostor.
 • Dobové interiéry a reprezentační prostory citlivě doplňuje čerstvá květinová výzdoba. Gratulační kytičku vždy obdrží i nevěsta a závěrem si snoubenci připijí šumivým sektem.
 • Dokonalou kulisou pro fotografování je přilehlý zámecký park, kde se mohou novomanželé vyfotit jen tak ve volné přírodě hodnotného anglického parku nebo např. v Larischově altánu. Novinkou je i nabídka fotografování v samotných protorách zámku. Tato služba není součástí nájmu, ale je vhodné si ji domluvit už při uzavírání nájmu. Příslušný poplatek se pak platí na místě – pokladna zámku v den konání svatby. Bližší informace najdete zde.
 • Jednou z možností doplňkových služeb je jedinečná nabídka projížděk v kočáru zámeckým parkem. Tato služba rovněž není součástí nájmu. Je na objednávku na tomto kontaktu: 731 185 650.

 

Pronájem prostor pro svatební obřad zajišťuje Odbor školství a rozvoje, oddělení školství, kultury a sportu. Kontakt na tel.: 596 387 482. Celkové nájemné činí 3.902 Kč.

Zajištění obřadu: ještě před uzavřením nájemní smlouvy je třeba obrátit se na matriku karvinského magistrátu, kde se sjednává samotný obřad a kde se platí příslušný správní poplatek. Kontakt: Odbor správní, oddělení občanskosprávní, tel: 596 387 733 n. 730. Postup při vyřizování a bližší informace k uzavření manželství zde.

Další informace:

 • prostory pro svatby lze pronajmout celoročně na každou první sobotu v měsíci, v dubnu druhou sobotu v měsíci
 • doba trvání obřadu je přibližně 40 minut (včetně gratulací)
 • při vlastním obřadu je kapacita sedících v obřadní síni maximálně 45 svatebčanů, včetně stojících pak max. 80
 • před vchodem zámku ve vymezeném prostoru mohou parkovat auta svatebčanů (v omezené kapacitě cca 12 aut), střídání parkujících aut svateb navazujících za sebou je koordinováno Městskou policií; další parkovací možnosti jsou u obchodního domu cca 200 m od zámku (placené P) nebo za poštou u zámku (neplacené P) a dostatečný prostor nabízí parkoviště u letního kina v parku Boženy Němcové (neplacené P)