Trasa výstavní

 

V. trasa

 Výstavní síň Jindřicha Wielguse je dočasně z provozních důvodů uzavřena. Otevřena je až do konce roku výstava z natáčení pohádky Když draka bolí hlava.

 

Jak prohlídky probíhají…

Jedna stálá a další tematické výstavy se konají v prostorách výstavní síně zámku, které se nacházejí v přízemí, vpravo od hlavního vstupu do zámku. Nachází se zde čtyři výstavní prostory a sklepení, kde se rovněž pořádají speciální výstavy. Prohlídky vesměs trvají půl hodiny. Tematické výstavy mají samostatný návštěvní režim. Vstup na invalidních vozících po dohodě a stejně tak s asistenčními psy.

 

mha_2255 sam_0704

 

Co, kdy a za kolik zde můžete vidět…

Stálá expozice je věnovaná karvinskému rodákovi, malíři a sochaři Jindřichu Wielgusovi a další výstavy bývají zaměřené např. na regionální uměleckou tvorbu nebo historické výstavy o zámku a městě.

Od listopadu 2019 je zde opět otevřena interaktivní výstava z natáčení československé pohádky KDYŽ DRAKA BOLÍ HLAVA. Tato speciální výstava byla zahájena u příležitosti natáčení části této pohádky v prostorách zámku a v zámeckém parku. Zahrnuje spoustu filmových kostýmů a předmětů, hlavní loutku draka Čmoudíka, informační panely, soutěžní koutky, promítání filmů o pohádce včetně populárních filmových písniček v čele se stejnojmennou písní v podání Karla Gotta. Karel Gott je nepochybně hlavní hvězdou filmové pohádky a je symbolické, že to byla jeho vůbec poslední filmová role, a jak jinak než královská. Ale i další herci patří mezi známé a populární jak v Česku, tak i na Slovensku – Kamila Magálová (Líbáš jako Bůh), Ján Koleník (První republika, 1890), Kateřina Brožová (seriál Doktorka Kellerová), Miroslav Šimůnek (Z pekla štěstí), Zuzana Mauréry (Učitelka), Miro Noga (seriál Ranč u Zelené sedmy) a v malé, ale nepřehlédnutelné roli, se představí i známý návrhář Osmany Laffita. Velkého draka nenamluvil nikdo jiný než skvělý Václav Postránecký a dvě hlavy draka Čmoudíka Libor Bouček (známý moderátor) a Igor Timko (kapela No Name).

 

Otevírací doba stálé expozice J. Wielguse – celoročně, výstava KDYŽ DRAKA BOLÍ HLAVA od listopadu 2019 do konce roku:

Otevřeno – výstavní síň zámku:   úterý – neděle    10 – 17 hodin

Zavřeno:    pondělí, období vánočních svátků

Výjimkou k výše uvedeným přesně daným otevíracím dnům a časům jsou speciální akce a případné nutné organizační změny z provozních důvodů. Tyto výjimky bývají uvedeny zde na webu v aktualitách v dostatečném předstihu. Z vážných technických a mimořádných provozních důvodů však může nastat změna i operativně.  Budeme se vždy snažit našim návštěvníkům vyjít vstříc.

 

 

Vstupné pro V. trasu

Výstavní síň Jindřicha Wielguse zdarma
Výstava z natáčení pohádky Když draka bolí hlava (kromě exponátů, které jsou součástí klasických prohlídek 1. a 2. okruhu)  zdarma