PO STOPÁCH DRAKA V TĚŠÍNSKÉM SLEZSKU

Zámek Fryštát se zapojil do putovního projektu pro celou rodinu. Při putování Těšínským Slezskem navštívíte filmová místa, kde se natáčela pohádka „Když draka bolí hlava“. Odměnou vám bude spousta zábavy a zážitků při návštěvě zajímavých míst a památek a v neposlední řadě krásné přírody Těšínských Beskyd. Ale to není vše, čeká vás ještě jedna odměna.

Připraveno je 5 zajímavých jednodenních výletů, které vás provedou místy natáčení, kde se dozvíte zajímavosti o filmu, vyfotíte se u vystavených filmových rekvizit, podíváte se i do okolí a celý den tak strávíte v nezapomenutelném prostředí rázovitého Těšínského Slezska.

Tyto výlety jsou vyznačené v originální „dračí mapě“ (k dostání zde na zámku nebo v infocentrech). Dračí mapa obsahuje i přehled kulturních a hudebních akcí i zajímavé tipy na výlety v Těšínském Slezsku.

Všechna filmová místa jsou vybavená „dračími razítky“, která se dají otisknout do dračí mapy. Po navštívení minimálně 3 filmových míst a zaslání fotky vyplněné dračí mapy na e-mail: management@tesinskeslezsko.cz se prvních 100 soutěžících může těšit na filmovou pohádkovou odměnu.

A právě jedno dračí označení najdete i u nás na zámku.

Princeznovské šaty, královská zábava a plné stoly jídla a pití, nejen to je královská svatba, která se natáčela v zámeckém parku. Natáčelo se i uvnitř zámku. Tak neváhejte a přijďte si pro razítko, které obdržíte po absolvování kteréhokoliv ze tří stálých zámeckých okruhů. Při toulkách zámkem a zámeckým parkem se nezapomeňte zastavit na „dračí nápoj“ v blízké loděnici (Bar Lodičky), kde můžete poklidně relaxovat u vody nebo vyrazit na projížďku v lodičce.

 

O celém projektu se dozvíte na: https://www.tesinskeslezsko.cz/clanek/po-stopach-draka-v-tesinskem-slezsku-letni-zabava-pro-celou-rodinu/