Už se těšíte na léto plné sluníčka a konečně už taky na nějaké to cestování za zábavou, poznáním či odpočinkem? Začít můžete už poslední víkend v tomto školním roce na karvinském zámku, který pro vás připravil plno nevšedních zážitků na zajímavé letní akci.

Prohlídky budou vedeny dvěma speciálními trasami.

První jsme nazvali podle programu „divadelní“. Členové souboru Exulis – divadla historie v pohybu – si pro návštěvníky tentokrát připravili romantickou podívanou z období baroka. Předvedou divadelní adaptaci slavného románu A. Dumase Paní z Monsoreau. Jak už to u tohoto mistra pera a otce slavných mušketýrů Athose, Porthose, Aramise a d´Artagnana bývá, bude to příběh plný lásky, vášně, ale i intrik. Společně s mladým hrabětem de Bussym prožijeme jeho osudovou lásku k tajemné a okouzlující paní z Monsoreau. Pojďte spolu s námi proti proudu času, až do oněch dob, kdy pravé muže dělala jejich čest a kord byl jejich jediným rádcem.

Druhá trasa nazvaná „sakrální“ povede částí zámkem a větší částí pak přilehlým kostelem Povýšení sv. Kříže, který je se zámkem stavebně propojen. Zde upoutají zajímavé fresky na stěnách nebo poutní obraz Zázračná Panna Maria Fryštátská.

 

Začátky

– 1. trasa divadelní: v 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 , 15:00 a v 16:00 hodin,

– 2. trasa sakrální: v 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30 hodin.

 

Jízdy kočárem: mezi 14. a 17. hodinou v cca čtvrthodinových intervalech za 50 Kč/kočár/do 15 min. Přednost mají návštěvníci zámecké akce. Jízdu je třeba si rezervovat již při koupi vstupenky na akci.

Prodej vstupenek od 17. června. Vstupné na tuto akci jako rozjezd úspěšné sezony jsme pro vás nechali stejné jako u klasických prohlídek – zde.

Prohlídky budou probíhat dle aktuálních protikoronavirových opatření.

 

Kategorie: Nezařazené