V období od 20. září do 12. listopadu bude na dvou místech v centru Karviné probíhat výstava děl Jakuba Špaňhela nazvaná Šikmý kostel pod skalou. Výstavu budete moci zhlédnout v Galerii města Karviné na Masarykově nám. čp. 34 a ve výstavních prostorách zámku Fryštát (prostory bývalé expozice Národní galerie Praha), v přízemí budovy Lottyhaus, Masarykovo náměstí.

Vstup zdarma:

  • výstava na zámku: od úterý do neděle od 10 do 17 h. Poslední vstup je v 16:30h /do konce října/, v mimosezonním období (listopad) v 16:00 h,
  • výstava v galerii: od pondělí do neděle – dle provozu infocentra,
  • 9. listopadu se uskuteční komentovaná prohlídka, kterou provází autor děl. Bude probíhat od 15:00 h v Galerii města a pokračovat od 16:00 h na zámku.

Jakub Špaňhel, rodák z Karviné, je uznávaným autorem i v zahraničí a svůj vřelý vztah k rodnému městu dokazuje tím, že se k němu často vrací ve svých námětech. Jméno Jakuba Špaňhela je v současném uměleckém světě opravdovým pojmem, a tak výstava jeho děl, vzhledem k věhlasu autora, daleko přesahuje rámec regionu.

Věříme, že se tato, již druhá výstava, stane pro návštěvníky výjimečnou událostí a že město Karviná zůstane i nadále inspirací autora.